WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp canlı destek hattı üzerinden sipariş verebilir veya siparişinizin durumunu sorgulayabilirsiniz.
Whatsapp Canlı Destek

Depo Raf Sistemleri Nasıl Olmalıdır?

Depo Raf Sistemleri

Depo Raf Sistemleri Nasıl Olmalıdır?

Depo Raf Sistemleri; Market ekipmanları ürünlerinin belkide en önemli bölümlerinden bir tanesidir. Depo raf sistemleri veya market ekipmanlarında oluşturulan raf sistemlerinin bir kaç kriter altında uyum sağlaması gerekmektedir.

Depo raf sistemler hemen hemen her üründe kullanılması mecburi kısımlardır. Bölümlerin daha düzenli durması, daha sağlam yapılardan oluşması ve göze hitap edebilmesi adına raf sistemleri kullanılmak zorundadır.

Depo Raf Sistemleri

Depo denilince aklımıza genelde karmaşık, düzenden uzak ve basık bir ortam aklımıza gelebilir. Fakat mağazanızda oluşturulan aynı tertip ve düzeni depolarda da oluşturmak zorundasınız! Eğer ki aynı nizam ve düzen depolarda da oluşturulursa, stoklama sistemlerinde kaybedilen vakit oldukça aza indirgenecektir. Depolarda bulunan en büyük dezavantajları sizler için söyleyelim;

  1. Gereksiz vakit kaybı
  2. Karmaşa ve düzensizlik
  3. Stok karmaşaları
  4. Dayanıksız raf sistemleri

ve benzer bir çok madde eklenebilir. Öncelikli olarak depolarda saklanacak ürün ağırlığını belirlemek gerekmektedir. Raflarda taşınılacak ürünlerin; raflarda ağırlık yaratmaması ve raf sistemlerinin taşınacak ürünlerin raflar tarafından da taşınılması gerekmektedir. Aynı zamanda da ürünlerin raflardan kolay indirilmesi ve tekrar yüklenilmesi gerekmektedir.

Depo raf sistemleri

Ağır Depo Raf Sistemleri

Ağır Depo raf sistemleri diğer bir adıyla da endüstriyel raf sistemleri olarak nitelendirilmektedir. Diğer raf türlerine göre farklılık göstermekte olan raf sistemleri; depolama ve teslimat konusunda daha farklı kolaylıklar sağlamaktadır. Genellikle metal veya ahşap ham maddeleri kullanarak üretilen ürünler son derece dayanıklıdır. Raf sistemlerinin kurulumu da oldukça basit olmalıdır. Vida, menteşe veya benzeri bağlantı ekipmanlarıyla oluşturulan raf sistemleri; ağır depo raf sistemlerinde problemler yaşatabilir.

  • Endüstriyel raf sistemleri genellikle binlerce adet de olan ürünlerin depolamasını sağlamaktadır.
  • Kolay kurulum demek ürünü kullanacak kişilerinde raf sistemini kurabilmesi anlamına gelmektedir.
  • Geçmeli veya kolay montajla ürünleri iki dakika içerisinde kuruluma imkan tanımaktadır.

Market Raf Sistemleri

Manav reyonu, sebze reyonu, market reyonu ve benzer ürün çeşitlerimiz arasında market raf sistemlerine de yer vermekteyiz. Market raf sistemleri biraz daha göze hitap eden ve müşterilerin ilgisini çekmekte olan ürün çeşitleridir. Aradığını kolay bulabilmesi için standart ölçüler kullanılan bu ürünlerin; kullanım ömürleri de oldukça uzundur. Genellikle metal veya ahşaptan üretilen market reyonlarının ilk kurulumları ekibimiz tarafından gerçekleşmektedir.

Yazıyı Paylaş