WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp canlı destek hattı üzerinden sipariş verebilir veya siparişinizin durumunu sorgulayabilirsiniz.
Whatsapp Canlı Destek

Manav Reyonları Nasıl Dizilir, Nasıl Düzen Kurulmalı?

market ekipmanı

Manav Reyonları Nasıl Dizilir, Nasıl Düzen Kurulmalı?

Manav reyonları; sık ziyaret edilen bölümlerden bir tanesidir. Manav reyonları nasıl dizilir başlıklı yazımızda son kullanıcıların ilgisini çekmek için manav reyonu diziliş ve sunum tarzına dikkat etmelisiniz.

Bir çok pazarda, manavda, market de ilginizi çeken ve diğer tezgahlardan ayrılan reyonların bulunduğunu fark ettiniz mi? Tasarımı, düzeni, hijyeni ve benzer nitelikleriyle adeta kendine çekiş gücü olan manav reyonları bulunmaktadır. Manav reyonunun ilk aşamasını raf sistemleri oluşturmaktadır.

Manav Reyonu tezgahı

Manav Reyonu Dizerken

Manav Reyonu Dizilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşletmenin potansiyeli ve trafiği fark etmeksizin her esnafın kesinlikle yapması gereken ve kurala saygı göstermesi gereken maddeler bulunmaktadır. Pazarda da olsa lüks bir alışveriş merkezinde de olsa amaç satışı başarıyla gerçekleşmekten geçmektedir. Bu sebeple olan varyasyonları değerlendirerek en iyi ihtimalle alıcıyı karşılamalı ve ürünü pazarlamalı.

  • Temizlik : Özünde temiz olması ve dışarıdan kozmetik olarak da temiz durması son tüketiciler için oldukça önemlidir. Manav reyonunda satış yapan görevlininde bu hususa bağlı olarak temiz bir eldiven ve önlükle satış yapması ziyaretçilerin ilgisini direkt olarak çekeceğinden emin olabilirsiniz.
  • Diziliş : Raf sistemlerinin en çok önem teşkil ettiği yerdir aslında. İnsanlar sizlerden dürüst olmanızı ve onlara çürük meyve veya sebze vermemenizi beklemektedir. Satın aldığı ürünün çürük olduğunu ilk dakika da anlamasa da ürünü tüketirken mutlaka anlayacaktır. İnsanları kandırmak yerine çürük meyve veya sebzelere ait bölüm yapmanız daha etik olacak ve satışlarınızda muhtemel artışlar gerçekleştireceğinize emin olabilirsiniz.
  • Düzen : Ürünlerin birbirine karışmaması; tat, lezzet ve görünüm açısından oldukça önemlidir. Hangi ürünün hangi rafta yer aldığı net olarak belirlenmeli ve satın almak isteyen kişiler ürünleri net olarak görebilmelidir.
  • Kategori : Standart olan meyve / sebzeleri tanımaktayız. Fakat standart dışı bir çok sebze ve meyve de var olmaktadır. O anda oluşan yoğunluktan dolayı bire bir temas kuramayabilir ve müşterinizi kaybedebilirsiniz. Bu sebeple meyve ve sebze kategorisi olarak farklı bölümlerde satışınızı gerçekleştirmeli ve ürün isimlerini mutlaka belirtmelisiniz. (Avokado arayan bir kişi, tanımadığı ürünü satın almaktan vazgeçebilir.)
  • Ambalaj : Manav tezgahında mutlaka ambalaj çeşitlerine ayrı ayrı bölümlerde yer verilmelidir.

> Manav Reyonu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
https://rafmax.com.tr

Bir önceki yazımız olan Depo Raf Sistemleri Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde ağır depo raf sistemleri, depo raf sistemleri ve depo raf sistemleri fiyat hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Paylaş